А ви вже відчули на собі цілющу силу термальних вод Закарпаття? Якщо ні — не зволікайте, це треба зробити негайно! Якщо ви досі шукаєте місце для відпочинку та маєте бажання об’єднати дивне відчуття величності Карпатських гір та прозорого, «смачного» лісового повітря з корисною лікувальною дією гарячих термальних джерел, то Закарпаття — саме те, що підійде для цього ідеально. Жилье в частном секторе +38 (050) 864-66-87 Александр.
Велятино
Берегово
Про сцілюючі властивості термальних вод людство знало ще з давніх часів Римської імперії. Здавна на Закарпатті будувалися купальні для лікування різноманітних хвороб, адже мінералізована вода из глибин Карпат насичена багатьма хімічними елементами. Сірководень, тривалентне залізо, кремній та азот, хлорід натрію та інші складові лікують та попереджують з’явлення багатьох людських недугів, серед яких:
• хвороби опорно-рухового апарату;
• захворювання серця та судин;
• неврологічні розлади;
• хворобі обміну речовин.
Це далеко не повний перелік розладів здоров’я, які лікуються насиченими мінералами термальними водами Закарпаття, яким, доречі, приписують і деякі геронтологічні можливості: багато людей стверджують, що термальні води мают омолоджуючий ефект.
• захворювання серця та судин;
• неврологічні розлади;
• хворобі обміну речовин.
Це далеко не повний перелік розладів здоров’я, які лікуються насиченими мінералами термальними водами Закарпаття, яким, доречі, приписують і деякі геронтологічні можливості: багато людей стверджують, що термальні води мают омолоджуючий ефект.
Умовно розрізняють три основних типи термальних джерел, від теплих (до 37ºС) і гарячих (до 50ºС) до дуже гарячих (від 50 до 100ºС). Термальні води Закарпаття найбільш комфортні для прийому лікувальних ванн — їх температура коливається від 30 до 80ºС. Це комфортно для находження у воді влітку та робить можливими та приємними зимові купання.
У багатьох мальовничих куточках Закарпаття організовано використовують термальну воду, це — м. Берегово, с. Косонь, с. Лумшори, м. Мукачево, м. Виноградів та с. Велятино. У кожному з ціх місць збудовано декілька басейнів та незвичних чанів, є додаткові басейни із прісною водою або річки, розташовані неподалік.
На території мальовничого села Велятино, неподалік від гори Олексинець також збудовано оздоровчі комплекси, в яких використовують воду зі свердловини глибиною більш, ніж 1000 метрів. Термальне джерело містить підвищений рівень брому та йоду. Гаряча вода зі свердловини має досить високу температуру — до 60ºС, тому ії трохи охолоджують перед подачею у басейни до комфортної для людського тіла (30-38ºС). Зміст мінералів у цій воді складає 100 г на літр, це дуже високий показник — для зрівняння морська вода має 3г мінералів на літр.
Термальні води с. Велятино рекомендовано до використання при багатьох видах захворювань, зокрема — серцево-судинноі системи та хворобах органів дихання, хворобах нервової та ендокринної систем, гінекологічних негараздах, наслідках травм центральної та периферичної нервових систем. Дія води сприяє лікуванню артрозів та радікулітів, ожиріння та цукрового діабету, допомагає при бронхіальній астмі та ємфіземі легенів.
Відпочиваючим пропонують лікувальні ванни з термальної та бромно-хлоридно-натрієвої води.
Відпочиваючим пропонують лікувальні ванни з термальної та бромно-хлоридно-натрієвої води.
Перебування в казково красивому селі, розташованому на річці Ярок, в поєднанні із користю бальнеологічного курорту, має величезний вплив на покращення стану здоров’я кожної людини. Відпочинок у селі Велятино сподобається і дорослим, і дітям. Лікування цілющими водами можна поєднувати з прогулянками мальовничим лісом та велосіпедними поїздками влітку. Взимку можна насолоджуватись катанням на лижах з гори заввишки майже 300 метрів. На гору вас підніме працюючий гірськолижний підйомник.
Не менш привабливе перебування у с. Велятино восени та весною. Чисте повітря та неспішне проведення часу, можливість спостерігати усі примхи природи Закарпаття у поєднані з можливістю поправити ємоційний та фізичний стан — це найкраще, що можуть дати людині найдорожчі курорти світу!
Комментариев нет:
Отправить комментарий